Meble kuchenne to podstawowe wyposażenie, które musi znaleźć się w domu. Przy stopniowym wykańczaniu mieszkania można jeszcze wyobrazić sobie brak kompletnych mebli w salonie, ograniczoną ilość szafek w łazience, czy niewielką ilość miejsca w szafie. Ale kuchnia to miejsce specjalne i wyjątkowe i w zasadzie każdy projekt aranżacji wnętrza rozpoczyna się właśnie tutaj. Co prawda to w salon uważa się za serce każdego domu i niejednokrotnie to w nim tętni życie, z drugiej natomiast strony to przestrzeń bardziej oficjalna. Nic dziwnego, że duża liczba agentów ubezpieczeniowych uważa, że to właśnie w kuchni dochodzi do najbardziej owocnych transakcji. W tym miejscu zawsze panuje miła atmosfera, dużo się dzieje. Można poplotkować przy kawie, przygotować pyszny obiad, zwieńczony doskonałym deserem. Jednak jak tego dokonać, gdy ściany świecą pustkami?
Aranżacja kuchni – od czego zacząć?
W pierwszej kolejności należy zatroszczyć się o wybór odpowiedniego typu sprzętów. Trzeba określić ich ilość oraz rodzaj. Standardowe rozwiązania przewidują elementy takie, jak zmywarka, płyta indukcyjna, piekarnik, lodówka, opcjonalnie ekspres do kawy, jak też mikrofalówka. Kolejnym krokiem jest określenie, które z tych sprzętów będą w zabudowie kuchennej. Eleganckie wnętrza odznaczają się tym, że poszczególne elementy komponują się z meblami. Piekarnik umieszczany jest w specjalnie przygotowanym meblu, podobnie zmywarka zwieńczona zostaje frontem w tym samym kolorze, co fronty meblowe, jak również ustawiona zostaje z nimi w równiej płaszczyźnie. Niektóre z osób cenią sobie także możliwość stworzenia zabudowy dla lodówki, w celu lepszego wykorzystania dostępnej powierzchni, jak też otrzymania eleganckiego, dopracowanego wyglądu tego pomieszczenia. Następny etap to oczywiście wybór zabudowy meblarskiej. W tym przypadku istnieją dwie opcje – zakup gotowego systemu meblarskiego lub zamówienie kuchni na wymiar. Wybór pozostaje kwestią indywidualną. Oczywiście oba te rozwiązania mają sporo zalet. Czy w którymś z przypadków można liczyć również na okres gwarancyjny?
Ile wynosi gwarancja na meble kuchenne?
Tego typu elementy nie są czymś, co wymienia się w krótkich odstępach czasu. Spore koszty związane z wykończeniem nie tylko kuchni, ale też całego mieszkania, czy w trakcie generalnego remontu, sprawiają, że osoby oczekują od produktu najwyższej jakości. Na początku jednak trzeba zapytać o to, czym w ogóle jest gwarancja? Jest to rodzaj dokumenty dobrowolnie wystawiany przez daną firmę, który określa, iż przez dany okres dany produkt objęty jest możliwością zwrotu lub wymiany, jeśli nastąpi jego uszkodzenie lub znaczący spadek funkcjonalności. Oczywiście z tym zastrzeżeniem, że przedmiot objęty gwarancją użytkowany był zgodnie z przeznaczeniem i wedle zasad, które umieszczone są między innymi w instrukcji. Z uwagi, iż nie istnieje obowiązek obejmowania gwarancją swoich produktów, jak też usług, tym bardziej nie istnieje okres, którym meble powinny być objęte okresem gwarancyjnym, tego typu poświadczenie pozostaje kwestią indywidualną.
Reklamacja mebli ze sklepu – kiedy można?
Nie zależnie od tego, czy produkt posiada gwarancję lub nie, w dalszym ciągu może zostać zgłoszony do reklamacji. Bardzo ważne jest jednak, by po zakupie zachować paragon lub inny dowód na to, że faktycznie dany produkt kupiło się w tym, a nie innym sklepie za określoną. Do najczęstszych sytuacji należy uszkodzenie poszczególnych elementów w trakcie transportu lub pakowania. Jeśli takowe uszkodzenia zostaną zauważone przez klienta, może niezwłocznie należy poinformować o tym dział klienta lub inny sektor firmy, odpowiedzialny za rozpatrywanie skarg dotyczących jakości produktu. Oczywiście firma nie ma obowiązku zaakceptować reklamacji. Jednak tego typu procedury przeprowadzane są bardzo rzetelnie. Firmom zależy na utrzymaniu dobrych kontaktów z klientami, dlatego do każdego zgłoszenia podchodzą indywidualnie. Ocenie poddane zostaje przede wszystkim to, na ile istnieje prawdopodobieństwo, że uszkodzenie powstało bez udziału klienta.
Gwarancja na meble na wymiar
Tak samo jak w przypadku salonów meblowych, tak również tutaj nie ma ma usługodawca nie ma obowiązku obejmować swoje produkty gwarancją. Oczywiście, w trakcie wykonywania zabudowy kuchennej klient może poddać ocenie jakość poszczególnych mebli, jak również zwrócić uwagę na niedociągnięcia, czy odstępstwa od projektu. Nie oznacza to, iż należy patrzeć wykonawcy na ręce. Profesjonaliści przedstawiają realizację na poszczególnych etapach, by upewnić się, iż klient jest zadowolony.
Gwarancja na meble – czy można na nią liczyć?
Z uwagi na rosnące wymagania klientów, coraz większa liczba firm i salonów oferuje gwarancję na swoje meble. Z reguły okres gwarancyjny wynosi od 2 do 5 lat, jednak pozostaje to kwestią indywidualną. W ten sposób firmy chcą podkreślić, iż są pewne, co do jakości swoich produktów. Dodatkowo klienci są bardziej skłonni do dokonania zakupu, mając świadomość, iż jest on objęty okresem gwarancyjnym.