Wszystko, co warto wiedzieć o tatuowaniu nadgarstków – czy to boli? Najpopularniejsze miejsca na tatuaż to zwykle takie, które odsłaniamy na co dzień – ręce, nogi czy plecy to powierzchnie na ciele, które chętnie wykorzystywane są do ozdób tatuażowych, dodatkowo proces tatuowania nie wywołuje aż tak wielkiego dyskomfortu. Nadgarstki to miejsca, w których chętnie umieszczamy małe ozdoby – co warto wiedzieć przed rozpoczęciem sesji tatuażu w tym miejscu?
Tatuaż na nadgarstku – skąd jego popularność?
Moda na delikatne, kobiece tatuaże na nadgarstkach pojawiła się kilka lat temu, i od tamtego czasu mnóstwo kobiet decyduje się na drobny symbol, napis czy inną ozdobę w tym miejscu. W Internecie można znaleźć mnóstwo zdjęć właśnie takich tatuaży, które stanowić mogą inspirację dla osób rozważających tego typu ozdobę. Dobry tatuażysta podpowie swojemu klientowi nie tylko rozmiar wzoru który dobrze będzie prezentował się na nadgarstku, ale również zaproponuje kilka najlepszych rozwiązań i poprawionych projektów, wedle uznania klienta jeden z nich znajdzie się na skórze.

Najczęstszymi wzorami umieszczonymi na nadgarstkach są ważne dla klientów symbole, czasem napisy lub motto życiowe, albo imiona dzieci. Jednak to pozostaje kwestią indywidualną, a kreatywność klientów zdecydowanie nie zna granic. Dobrym pomysłem przed umówieniem wizyty w studiu tatuażu Lucky Seven będzie dokładne przejrzenie najlepszych inspiracji tatuażowych, by wybrana grafika czy napis na naszej skórze dały zadowalający efekt. Warto podkreślić, że jest to miejsce bardzo widoczne, ponieważ nasze dłonie jak i nadgarstki z reguły są wystawione poza ubranie, dlatego warto dokładnie przemyśleć wzór który się tam znajdzie. Czas trwania tatuowania nadgarstka jest z reguły dość krótki, ponieważ są to zwykle małe i nieskomplikowane wzory, które potrzebują około godziny na zakończenie. Poziom bólu tatuowania takiego miejsca jest na pewno mniejszy, niż na biodrze czy ramieniu, dlatego nie warto się go obawiać.
Tatuowanie nadgarstka – średnia cena usługi
Ze względu na małą powierzchnię nadgarstka, zwykle jedynie małe tatuaże https://www.sprezarki.net.pl/ile-kosztuja-kolorowe-tatuaze/ się tam mieszczą, przez co cena takiej usługi wahać się może maksymalnie do kilkuset złotych w zależności od poziomu skomplikowania wzoru. Inaczej sytuacja wygląda, jeżeli tatuaż jest większy, i z nadgarstka rozchodzi się w górę przedramienia, tworząc tzw. rękaw. Wówczas cena rośnie adekwatnie do wielkości oraz stopnia zaawansowania tatuażu, od kilkuset złotych w górę. Jeżeli jednak interesuje nas tylko mały i nieskomplikowany wzór, np. jakiś drobny symbol, to tatuażysta wykona go średnio nawet za kilkadziesiąt złotych.
Dobre studio tatuażu oferuje wyższej jakości usługi, dlatego tam nawet drobny wzór może kosztować więcej, niż w przeciętnym salonie. Cena jednak nie powinna być czynnikiem który bierzemy pod uwagę jako pierwszy, ponieważ jest to wbrew pozorom poważna ingerencja w skórę, która zostaje na jej powierzchni na zawsze. Jeżeli zależy nam na estetycznym i dobrze prezentującym się tatuażu, to zawsze warto wybierać specjalistów w swoim fachu, którzy cieszą się doskonałymi opiniami, a także oferują tatuaże w stylu, który najbardziej odpowiada naszej finalnej wizji. Taki wybór gwarantuje praktycznie zadowolenie z wykonanego tatuażu, ale również zapewnia bezpieczeństwo klientowi pod względem higienicznym i sanitarnym, a to bardzo ważne.
Czy tatuaże na nadgarstku są bolesne?
Każda ingerencja w powłoki skórne wiąże się z poczuciem pewnego dyskomfortu, dlatego też tatuowanie bez względu na miejsce zawsze będzie odczuwalne jako mało przyjemne. Należy jednak podkreślić, że tatuaże w określonych miejscach na ciele bolą szczególnie – są to np. biodra, żebra, kark czy kolana, czyli partie w których skóra jest cieńsza, a kość wyczuwalna. Jest to wówczas dość bolesne doświadczenie, jednak rzadko kiedy zdarza się, by ktoś rezygnował z tatuażu tylko dlatego, że nie może wytrzymać z bólu. Igła kłuje skórę i wprowadza pod nią barwnik, dlatego oczywiście jest to nieprzyjemne, a po kilkunastu minutach organizm przyzwyczaja się do odczuwanego dyskomfortu i spokojnie wytrzymuje aż do końca sesji.
Nadgarstki to miejsca dobre na tatuaż, ponieważ w przeważającej większości znajdują się tam tkanki miękkie, a igła nie styka się bezpośrednio z kością, przez co nie jest to tak bolesne. Proces gojenia się tatuażu jest nieco bardziej nieprzyjemny, ponieważ organizm wypiera ciało obce jakim jest tusz, przez co skóra może się zaczerwienić i lekko puchnąć. Na szczęście po kilku dniach to mija, dlatego nie ma się czego obawiać. Każdy kto decyduje się na wykonanie tatuażu musi liczyć się z dyskomfortem, a nie ma możliwości wykonania tej czynności ze znieczuleniem miejscowym. Jeżeli jednak marzymy o własnym tatuażu, to z pewnością będzie to dla nas przeżycie okupione bólem, które się opłaci! Konsultacje z tatuatorem są bardzo pomocne dla osób które po raz pierwszy wykonują tatuaż, ponieważ wyjaśnia on wszystkie poszczególne etapy tatuowania, co rozwiewa wszelkie wątpliwości i sprawia, że klient czuje się znacznie bardziej komfortowo.